Anlaşmalı Boşanma Avukatı Konya

Konya Avukat, Konya Avukatları, Konya Avukat Tavsiye, Konya Boşanma Avukatı, Konya Boşanma Avukatı Tavsiye, Konya Boşanma Avukatları, Konya Ağır Ceza Avukatı, Konya Ağır Ceza Avukatları, Konya Ağır Ceza Avukatı Tavsiye, Konya İş Davası Avukatları, Konya İş Davası Avukatı, Konya İş Mahkemeleri Avukatları, Konya Ceza Avukatı, Konya Anlaşmalı Boşanma Avukatı, Konya Nafaka Avukatı, Konya Çekişmeli Boşanma Avukatı, Konya İcra Avukatı, Konya İş Kazası Avukatı, Konya Miras Avukatı, Konya İcra Avukatı, Konya Tazminat Avukatı, Konya Yabancılar Avukatı, Konya Vatandaşlık Avukatı, Konya daport Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları son yıllarda ülkemizde giderek başvuru sayısı artan bir hızlı boşanma yöntemidir. Yapılan son araştırmalara göre anlaşmalı boşanma davaları ülkemizde en çok Konya ilindedir. Peki anlaşmalı boşanma davalarının ülkemizde ve özellikle Konya’da bu kadar fazla tercih edilmesinin sebepleri nelerdir? Bu yazımızda anlaşmalı boşanma davaları ile ilgili en önemli hususlara değineceğiz.

KONYA ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI NE İŞ YAPAR
Konya anlaşmalı boşanma avukatı öncelikle boşanma kararı almış tarafları tam olarak dinleyerek nasıl bir anlaşmalı boşanma olacağı konusunda taraflara hukuki destek sunacaktır.

Boşanma kararı almış olan taraflar duygusal bir süreç yaşamakta olduğundan dolayı hayati öneme sahip olan hukuki süreç hakkında tam olarak bilgilenmek isterler. İşte Konya anlaşmalı boşanma avukatı duygusal bir süreçle boşanma kararı almış olan taraflara her türlü hukuki desteği vererek tarafların istekleri doğrultusunda ilk iş olarak ‘’Anlaşmalı Boşanma Protokolü’’ hazırlayacaktır. Hazırlanan protokolün taraflarca mutabakat içerisinde imzalanmasından sonra ise anlaşmalı boşanma davasının görüldüğü mahkemeye hazırlanan protokol sunulmalıdır.

Her ne kadar anlaşmalı boşanma davaları için avukat tutmak zorunlu olmasa da hukuki sürecin tam olarak işleyebilmesi ve tarafların hak kaybı yaşamaması için konya anlaşmalı boşanma avukatından yardım almanızı tavsiye ederiz. Hukuk büromuz Konya anlaşmalı boşanma davasında alanında uzman konya anlaşmalı boşanma avukatlarıyla etkin ve kaliteli hukuk hizmeti sunmaktadır.

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AÇMAK İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR
Konya anlaşmalı boşanma davası için gerekli olan evrakları saymadan önce ifade etmek gerekirse anlaşmalı boşanma yoluyla boşanabilmek için tarafların resmi evliliklerinin 1 yılını doldurmuş olması gerekmektedir. Evliliklerinin 1 yılını dolduran çiftler anlaşmalı boşanma yolu ile boşanabilirler. Ancak evliliklerinin 1 yılını doldurmayan çiftler anlaşmalı boşanma davası ile boşanamamaktadır. Bu şekildeki çiftler ancak çekişmeli boşanma davası açarak boşanabilmektedir. Çekişmeli boşanma davası hakkındaki detaylı yazımıza sitemizdeki makaleler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı olarak boşanmaya karar vermiş çiftler öncelikle bir Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamalıdır. Hazırlanacak protokol hayati öneme sahip olduğundan dolayı Konya anlaşmalı boşanma avukatı yardımıyla hazırlanması ileride çıkabilecek sorunları en aza indirmektedir.

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASINDA AVUKAT TUTMAK ZORUNLU MUDUR?
Anlaşmalı boşanma davası da diğer hukuk davaları gibi avukat tutmanın zorunlu olmadığı davalardandır. Ancak boşanma sürecindeki hak kayıplarının önlenmesi, tarafların etkin bir hukuki hizmet alabilmesi adına konya anlaşmalı boşanma avukatına müracaat etmeleri önemlidir. Konya anlaşmalı boşanma avukatı olarak görev yapacak avukat da sizlere boşanma ve mali sonuçları başta olmak üzere hukuki destek verecektir.

KONYA ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ
Anlaşmalı boşanma davalarında ücret belirlemeden önce konya anlaşmalı boşanma avukatınıza boşanma süreci hakkında yeterli bilgi verilmesi gerekmektedir. Böylece başvurulacak hukuki hizmetlerin ne olduğu da daha anlaşılır hale gelecektir. Konya anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri her avukat için değişmekle birlikte hukuk büromuzca belirlenen vekalet ücretini öğrenmek için numaranızı bırakabilir veya ofisimizi arayabilirsiniz.

KONYA ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER
Konya anlaşmalı boşanma davası her mahkemeye ve iş yoğunluğuna göre farklı sürelerde sonuçlanmaktadır. Ancak genel olarak konya anlaşmalı boşanma davası 7 ile 15 gün arasında neticelenmektedir. Söz konusu süre şimdiye kadar yürütmüş olduğumuz davalarımız sonucunda genel olarak tecrübe ettiğimiz süre olup bu sürenin uzaması veya kısalması da mümkündür.

KONYA ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI İÇİN DURUŞMAYA KATILMAK ZORUNLU MUDUR ?
Konya anlaşmalı boşanma davası için dava öncesi işlemler tamamlandıktan sonra mahkemece bir duruşma günü tayin edilecektir. Tarafların bu duruşmada hazır bulunması gerekmektedir. Taraflardan herhangi birinin yapılan duruşmaya mazeretsiz olarak katılmaması durumunda anlaşmalı boşanma gerçekleşmeyecektir.